ניהול הסדר נושים  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

הסדר נושים - איך מגיעים להסדר מול נושים

האם ידעת כי באמצעות הסד רחובות מול נושים, פרטיים ומוסדיים, ניתן להמנע מכניסה להליכי פשיטת רגל והליכי הוצאה לפועל?

במסגרת הסדרים מול הנושים יוכל עורך דין מטעמך החייב להגיע לפריסת תשלומים ריאלית, בהתאם למצבו הכלכלי ויכולת ההחזר של החייב. רוצה לדעת איך עושים את זה?

פשיטת רגל ופירוק הם הליכים משפטיים שנועדו לתת מענה לחברות וליחידים שנקלעו למצב של חדלות פירעון, כל אחד בהתאם לתנאים הספציפיים הקבועים בו.

פשיטת רגל אמורה במקביל לאפשר לנושים לפרוע את החוב המגיע להם באופן שוויוני בהתאם להסדר הקבוע בפקודת פשיטת רגל (נוסח חדש) תש"ם-1980 על ידי כינוס וחלוקת הנכסים על ידי הנאמן לצד מתן הזדמנות לחייב לסיים את פרק החובות בחייו ולצאת לדרך חדשה.

קיראו: למי מתאימים הליכי פשיטת רגל?

הסדר נושים הוא הסכם בין החייב לבעלי החוב שלו בנוגע לאופן פירעון והחזרת החוב. הסדר זה יכול לסייע לחייב להגיע להכרזה על פשיטת רגל וקבלת צו הפטר במהירות רבה יותר.

בדומה כאשר מדובר בתאגיד הסדר נושים יכול לסייע לחברה בהמשך הליכי הפירוק באופן יעיל ומהיר יותר או קידום הליכי הבראה וחזרתה לפעילות כלכלית תקינה.

ניהול הסדר נושים והגעה לפשרה בין הצדדים נעשים בדרך כלל בין אם מדובר בפירוק או בפשיטת רגל על ידי משא ומתן בין החייב לנושים.

פקודת החברות (נוסח חדש) תשמ"ג-1983 ופקודת פשיטת רגל קובעות את התנאים הברורים בכל אחד מהמקרים איך לנהל הסדר מסוג זה.

בשני המקרים המחוקק קבע כי הסדר נושים צריך להתבצע תחת עיניהם הפקוחות של גורמים חיצוניים כדי למנוע פגיעה במי מבין בעלי החוב.

כל זאת בין השאר לאור העובדה שהעקרונות המנחים בשני הליכים אלו של חדלות פירעון הם סדר עדיפות הנשייה ושמירה על עקרון השוויון במסגרת חלוקת הנכסים בין הנושים בפירעון החוב.

באופן זה קובעת פקודת החברות בסעיף 307(א)(5) שהמפרק מוסמך באישור ועדת הביקורת או בית המשפט המחוזי להגיע להסדר עם גורם הטוען להיות נושה של החברה שיש לו או עתידה להיות לו כלפיה תביעת חוב. סמכות זו של המפרק קבועה גם במקרים בהם החברה מחליטה מרצונה על פירוק מרצון.

בדומה גם במקרה של פשיטת רגל ההגעה נדרש בסופו של יום אישור של בית המשפט על הסדר הנושים שהושג בין הצדדים.

בשני המקרים חובה לדעת שבית המשפט יבחן את הבקשה וההסדר עצמו באופן קפדני כדי לוודא שהוא אינו מכיל הוראות אסורות הכוללות בין השאר העדפת נושים.

במקביל בשני המקרים יתקיימו גם אסיפות של הנושים בהן תתקבל ההסכמה מצדם לאישור ההסדר.

קיראו: פשיטת רגל של שותפות

אין דרך להגיע להסדר נושים בלי עורך דין מנוסה!

לעצם קבלת סיוע, ליווי וייעוץ משפטי באמצעות עורך דין בעל ניסיון המומחה בתחום חדלות הפירעון קיימת חשיבות רבה.

רק בסיוע משפטי צמוד ניתן באמת לנהל משא ומתן יעיל מול נושים, במטרה להפחית את החוב עד כמה שניתן ויחד עם זה לקבל את הסכמתם של הנושים לפריסת החוב והסדר תלשומים ארוך טווח.

צריך לזכור כי גם הנושים יהיו מיוצגים על ידי עורכי דין, ולכן קיים צורך לנהל משא ומתן מקצועי מול עורכי הדין של הצדדים, כאשר יש לקחת בחשבון שלעיתים קרובות, קיים צורך לנהל מו"מ מול עורכי הדין של הבנקים - שלרוב הם הנושים הגדולים ביותר.

רק עו"ד בעל ניסיון בהליכים מסוג זה ידע לתכנן אסטרטגיה נכונה, עוד קודם לתחילתו של המשא ומתן, על מנת לדאוג לאינטרס המובהק של לקוחו - לצמצם עד כמה שניתן את גובה החובות והריביות, להמנע מהליכי הוצאה לפועל / פשיטת רגל ולפרוס את החוב למשך תקופה ארוכה בהסדר נוח ככל שניתן.

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | מרכז המידע להליכי פשיטת רגל | איחוד תיקים | לשון הרע באינטרנט | מאמרים בנושא משפט | דיני בנקאות | מיסים | עבירות מע"מ |