למי מתאימים הליכי פשיטת רגל?  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

למי מתאימים הליכי פשיטת רגל

 

למי מתאימים הליכי פשיטת רגל?

אנשי עסקים רבים, המנהלים את עסקיהם יכולים בין לילה להיקלע לחובות כבדים שאין באפשרותם להחזיר. לעיתים חובות אלו עולים על ערך נכסיהם. אדם שנקלע לחובות כבדים, הנחשף לאזהרות מפני הוצאה לפועל ופתיחת תהליכים משפטיים מול נושים שונים, יכול לבקש פתיחת הליך פשיטת רגל. במקרה אחר יכול נושה שסך הכסף שחב לו אדם עולה על 73 אלף שקל, לפנות לבית המשפט בבקשה לפתיחת הליך פשיטת רגל של החייב.

המשמעות של פשיטת רגל היא הכרזה על האדם שאיבד את נכסיו ואין באפשרותו לשלם את חובותיו. במהלך התהליך נכסיו של החייב עוברים לידי נאמן הממונה לטפל בנכסיו של החייב ולממש אותם, על מנת להחזיר את  חובות החייב.

בנוסף, הליך זה מטרתו להגן על האדם מפני תהליכים חוקיים ותביעות משפטיות כגון הליכי הוצאה לפועל המופעלים כנגדו.

יתרונות וחסרונות בפשיטת רגל

ישנם יתרונות להליך פשיטת הרגל, יתרון ראשון הוא הקפאת התהליכים והפסקת מחול השדים של נושים, תביעות, הוצאות לפועל ועוד. יתרון שני של ההליך הוא האפשרות לאחד את ההליך להסדר החזרים עם כל הנושים. בעת התחלת ההליך, עם הגשת בקשה, הפשיטה כל ההליכים המשפטיים נגד החייב מוקפאים ומפסיקים לצבור ריביות.

בהליך של פשיטת רגל יכול החייב לקבל פטור מחלק מהחובות או מכל החובות לסירוגין, יוכל להחזיר החזר בשיעור נמוך בהתאם ליכולתו ובסכום הרבה יותר נמוך מסך החובות. במהלך ההליך החייב יוכל לנהל מתכונת חיים סבירה ע"י הסדר של חובות בהתאם ליכולתו.

עם זאת, ישנם מקרים שאדם חייב חובות גדולים למספר רב של נושים והבחירה להודיע על פשיטת רגל תהווה החלטה גרועה מבחינתו. לעיתים ניתן להימנע מהכרזת הליך פשיטת רגל במקרה שיש יכולת להגיע להסדר פשרה או הסדר חובות עם הנושים. לא פעם הנושים יעדיפו לחכות ולראות את הכסף מאשר להפסיד הכול כאשר החייב יקבל הפטר וחובותיו ימחקו. לאחר קבלת הפטר החייב יוכל לפתוח דף חדש ללא הגבלות כלכליות.

חשוב לקבל יעוץ משפטי של עורך דין מוסמך

אופציות אחרת העומדת בפני החייב היא הוצאה לפועל. דרך הפעולה היא הגשת בקשה לצורך איחוד תיקים או בקשה להכריז על חייב מוגבל. הבחירה בין הוצאה לפועל לבין הליך פשיטת רגל כוללת משתנים רבים. יעוץ של עורכי דין המתמחים בנושא פשיטת רגל יכולה לעזור בבחירת התהליך הטוב ביותר ללקוח בהתאם למצבו של החייב. בנוסף לבית המשפט תפקיד מכריע באשר להחלטה האם להכריז על הליך פשיטת רגל. בית המשפט בוחן את תהליך צבירת החובות, האם נעשו בתום לב או תוך זלזול בנושים.

יעוץ של עו"ד עם תחילת התהליך יכולה להיות בעל השפעה מכרעת בהחלטת בית המשפט באם להכריז על פשיטת רגל או לאו. עורך דין המייצג ומלווה את הליכי החייב, יכול להקל על החייב לייעל ולזרז הליכים כגון הגשת בקשות, פירוט הנושים ונכסיו של החייב, ניסיון להגיע לפשרה עם הנושים על החזר החובות ועוד.

ליווי של עורך דין בהליך פשיטת רגל יכול להביא לסיום מהיר של הליך פשיטת הרגל והשגת הפטר.

לבחירת עורך דין וקבלת יעוץ משפטי לחץ כאן: עורכי דין פשיטת רגל

קרא עוד על זכויות עובדים לאחר פשיטת רגל של המעביד

לחץ כאן לקריאה אודות פשיטת רגל של שותפות

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | פשיטת רגל | דיני תאגידים | הסדר חובות | דיני מיסים | רשלנות רפואית | שמאי מקרקעין |