שמאי מקרקעין - הערכת נכס, היטל השבחה ועוד...  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

שירותי שמאי מקרקעין וליווי של עורכי דין

מהו שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הנו בעל מקצוע העוסק במציאת שווי שוק הנדל"ן. הצורך בשומות נובע מאופיו של שוק המקרקעין. נכס אחד  אינו דומה לאחר ולרוב הבדלי מקום הנכס הנו הגורם העיקרי והמכריע בקביעת שווי הנכס.

שמאי מקרקעין מוסמך הוא אדם בעל רישיון מטעם מועצת שמאות המקרקעין שבמשרד המשפטים אשר רשום כחבר בלשכת שמאי המקרקעין. תפקיד השמאי מעבר להערכת הבית או הנכס הוא לגלות תקלות בנכס או חריגות בנייה. בעת בדיקה שמאי יערוך הערכת נכס והשוואה של הנכס מול מצב השוק, יכולתו להפחית תשלומי מיסי מקרקעין, כמו היטל השבחה, מס רכישה ועוד.

הערכת נכס על ידי שמאי מקרקעין

שווי נכס נקבע על פי פרמטרים שונים. פרמטר אחד הוא הנכס עצמו. שווי הנכס נקבע על פי גודל הנכס, במידה ומדובר בדירה תירשם קומת הדירה, האם יש מעלית או לא, מיקומו הגיאוגרפי של הנכס, אופי המבנה וגילו של הנכס.

פרמטרים נוספים הקובעים את ערך הנכס הוא מיקומו של הנכס ביחס לסביבה שלו הכוונה היא לקרבתו לגני שעשועים, מרכזי מסחר, בתי ספר ועוד. כמו גם  המעמד הסוציו אקונומי  של דיירי הבניין, תוכניות מתאר סביב הנכס ועוד. פרמטרים אלו נמדדים בהשוואה לנכסים אחרים בעסקאות דומות ואלו יוצרים את מדד שווי שוק הנדל"ן כבסיס שומה להערכת כלל הנכסים.

מתי יש צורך בשמאי מקרקעין

מומלץ כי כל עסקת מקרקעין תלווה על ידי עורכי דין בעלי ניסיון וידע עשיר בתחום זה. אך מעבר לכך, יש חשיבות להזמנת שמאי למטרת הערכת הנכס. על פי רוב כאשר רוצים למכור או לקנות בית ורוצים לדעת את ערכו המדויק.

בנוסף, לפעמים יש צורך בהזמנת שמאי על ידי מוסד פיננסי בתחום בנקאות, לפני נטילת משכנתא או הלוואה, שבה הנכס משמש כערובה. כאשר יש צורך בבדיקות מיסים כגון היטל השבחה או הפחתת היטל השבחה. לדוגמה, כאשר יש צורך בהערכת ההשפעה של אישור תוכניות בניין עיר על מנת לקבוע את חבות היטל ההשבחה, במידה שערך הקרקע עלה או לחלופין, ירידת ערך הקרקע לשם קביעת גובה הפיצויים בהתאם להיטל ההשבחה, חלוקת נכסים כגון פירוק שותפות.

מומלץ לקבל ייעוץ והדרכה אצל שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה. כאשר מעוניינים לקנות נכס, יעוץ של שמאי מוסמך יכול להאיר את עיניכם על נקודות כשל לפני ביצוע העסקה. ולאחר החתימה על החוזה לצורך רישום בטאבו, או רישום הערת אזהרה.

השמאי יבקר בנכס, יצלם אותו, יאסוף מידע לגבי הנכס במשרדי התכנון כגון חריגות בנייה ועוד. במידה ויש חריגות בנייה יוודא בעירייה כי חריגות אלו מאושרות על ידי העירייה ובמידה שאין אישור חריגה - יברר לגבי מצב החריגה, האם ניתן לשלם על החריגה או שיש צו הריסה.

שמאי המקרקעין יגיש ללקוח את הערכותיו לגבי הנכס. הערכותיו כוללות השוואת הנכס לעסקאות דומות על פי נתוני סקר שוק.

כיצד לבחור שמאי מקרקעין ?

בחירה של שמאי חשובה ויכולה להשפיע על החלטות ערך הקרקע או הנכס. יש לברר האם יש בידיו רישיון עבודה, האם הוא רשום כחבר בלשכת שמאי מקרקעין. מומלץ לשאול אותו על ניסיונו  ומהו התחום הספציפי בו הוא מתמחה.

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | מקרקעין | רשלנות רפואית | פשיטת רגל | זכויות יוצרים | דיני עבודה | תעבורה |