נוסח טאבו - מידע על רישום מקרקעין  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

רישום בטאבו - סיוע של עו''ד

מהו נוסח טאבו?

נוסח טאבו הוא נוסח מטעם לשכת רישום המקרקעין המהווה ריכוז נתוני קניין. זהו מסמך המונפק על ידי הלשכה, הכולל את פרטי הרישום והזהות של הנכס המדובר, לרבות שטח ובעלי הזכויות עליו הכולל היסטורית העברת הזכויות בנכס, הערות אזהרה במקרה שהנכס בשלבי מכירה או חלים עליו שעבודים או עיקולים. רישום בטאבו הנו הכרחי בכל מקרה של העברת זכויות בנכסי מקרקעין.

לאחר עריכת רישום בטאבו כל אדם יכול לגשת ותמורת אגרה לבקש נוסח טאבו של נכס מסוים על מנת לדעת את מצבו החוקי של הנכס. כל מבנה או דירה לפי חוק צריכים להיות רשומים באגף רישום והסדר מקרקעין. רישום המבנה על שמכם מהווה תעודה רשמית שהדירה שרכשתם אכן שלכם.  רישום היא פעולה המורכבת מרישום הנכס בפנקס מקרקעין וציונו במפה. בלשכת רישום המקרקעין ניתן  להוציא אישור בעלות הנכס כמו גם את ההיסטוריה של המבנה או הקרקע הנקרא גם נוסח טאבו .

עריכת רישום בטאבו

רישום בטאבו מתבצע בשלושה שלבים. שלב ראשון הוא השלב העיקרי והמורכב ביותר זהו שלב הפרצלציה -  בשלב זה נרשמת החלוקה לחלקות נפרדות לשם רישום כל בנין, חלוקת השטח בין הבעלים הפרטיים, הרשויות המקומיות, כבישים, מעברים וכדומה. שלב שני הוא רישום הבית המשותף, והשלב השליש הוא רישום הדיירים בדירה הספציפית אותה רכשו.

אי רישום בטאבו

כיום, על פי נתונים של משרד השיכון, מחצית מבעלי הדירות לא הסדירו את רישום הדירה בטאבו. בהתחשב בכך כי הדבר הכרחי ליצירת הזכות במקרקעין וכל עוד העסקה לא נרשמה בפנקס המקרקעין - לא עברה הבעלות לרוכשים אין באפשרותו להוציא נוסח טאבו. מצב שכזה מהווה בעיה לרוכשי דירות רבים.

לעיתים דירות חדשות עברו את שלב הפרצלציה ועדין לא נרשמו, לרוב הבעיה מתרכזת בקבלני הבניין, המעכבים את הרישום. הסיבה לכך נעוצה במקרים רבים בקבלנים הנמנעים מלרשום את הדירות בטאבו, וכאשר נוצר לחץ הם דורשים סכומים גבוהים מהדיירים עבור ביצוע הרישום.  סיבה נוספת יכולה להיות  העלמות של הקבלן.

מומלץ להיעזר בשירותיהם של עורכי דין בעת רישום נוסח טאבו. ישנם מקרים שרוכשי הדירות מעוניינים למכור את הבית לאחר הרכישה ועומדים בפני מבוי סתום.

הערת אזהרה

בעת קנית בית, המעוניין לרכוש בית יבקש להוציא נוסח טאבו על הדירה, על מנת לבדוק את בעליו של הדירה ולבדוק כי אין הערת אזהרה על הדירה. הערת אזהרה משמעה חובות הרובצים על הדירה, עיקולים וכדומה.

במקרה שאין רישום בטאבו ואדם רכש דירה, משמעות הדבר כי זכותו של הרוכש  היא זכות חוזית בלבד, הקושרת הצדדים לחוזה בלבד, אך לא צד שלישי. המשמעות היא קושי בעת לקיחת משכנתא וקושי במכירת הדירה. רוכשים פוטנציאלים לעתים קרובות ייסוגו מעסקה, ואף מעסקה טובה, כאשר יגלו כי אין בנמצא נוסח טאבו של הדירה. החשש הוא מפני הסתבכויות שונות וירידת ערך הדירה שאינה רשומה בטאבו, חשש מפני חובות הרובצים על הדירה ואין בעל הנכס יודע עליהם וכדומה. 

בעיה נוספת היכולה לצוץ מאי רישום בטאבו הוא הופעת אי תשלומים של  היטלי פיתוח והיטלי השבחה שלא שולמו על ידי הקבלן לרשות המקומית. אלה יכולים להיהפך לבעיה של הרוכש החדש. בנוסף, הנכס יכול להיות קשור בעיקולים שונים שתלויים נגד הקבלן שהיה בעל הנכס. גם במקרה הזה, הבעיה תרדוף אחר בעלי הנכס החדשים.

לקבלת סיוע מיידי של עורכי דין בתחום המקרקעין, לחץ כאן: מקרקעין - נדל"ן

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | מקרקעין - נדל"ן | פשיטת רגל | רשלנות רפואית | תאונות דרכים | דיני עבודה | עוד פלילי |