סדרי רישום מקרקעין בישראל  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

רישום מקרקעין - מידע שימושי

מהו רישום מקרקעין וכיצד יתבצע?

כמו רוב האנשים, סביר שגם אתם תזדקקו מתישהו לשירותיהן השונים של לשכות רישום מקרקעין בישראל. בין אם בשל רכישת דירה, מכירת דירה, או סוגים אחרים של עסקת מקרקעין. למי שאינו בקי בתחום דיני מקרקעין, הליך זה עלול להתגלות כדיי מורכב ובמקרה זה, מומלץ לקבל יעוץ משפטי, או ליווי על ידי עורכי דין. לפניכם לקט דברים חשובים, שכדאי לדעת בנוגע לתהליך רישום מקרקעין בישראל.

רישום מקרקעין – מתי מוציאים נסח טאבו?

נסח טאבו רצוי להוציא לפני כל עסקת מקרקעין, בין אם אתם המוכרים, או הקונים בעסקה. מומלץ לעשות זאת כבר בשלביו ההתחלתיים של המשא ומתן, בכדי למנוע בעיות בהמשך ופעם נוספת, בסמוך ככל הניתן למועד החתימה על ההסכם.

גם אם אתם סבורים כי אין שום בעיה עם הנכס, הקפידו לעשות זאת. לעיתים עלולים להיות מוטלים עיקולים שונים על נכסים ואירעו מקרים בהם מוכרי הנכס כלל לא ידעו על כך. חשוב להוציא נסח טאבו גם אם אתם המוכרים של הנכס, כי במידה ותצוץ בעיה, הצד השני לעסקה עלול לטעון כי ניסיתם לרמות אותו ולא פעלתם בתום לב.

רישום מקרקעין – נסח טאבו בבתים משותפים

בבואכם לרכוש, או למכור דירה שהיא חלק מבית משותף, מלבד נסח הטאבו, רצוי לקבל גם את צו הבית המשותף, בו פירוט אודות כל המגבלות המוטלות על אותו בית. בדקו כי הבעלות על הנכס, היא אכן של מי שטוען להיות בעליו, השוו מספרי תעודת זהות, או ח.פ אם מדובר בחברה.

שימו לב, אם רישום מקרקעין זה בוצע בתקופה בה לא היה מקובל לציין מספרי תעודת זהות של הבעלים, כדאי לדרוש שבעל הנכס יבצע רישום בטאבו. הרישום הדרוש יבוצע במסגרת הליך הכולל תצהיר של בעל הנכס ושל אדם נוסף היכול לפרט כיצד הגיע הנכס לידי מי שטוען להיות בעליו.

אם יש בטאבו רישום של הערת שעבוד, עקב הלוואה שניתנה לבעל הנכס, פנו אל המשעבד ובדקו מה בדיוק סכום החוב במועד ביצוע העסקה. חברות ביטוח שנותנות הלוואות נוהגות לשעבד נכסים ולעיתים קרובות מתברר כי הסכומים הרשומים בהערת השעבוד שבטאבו, אינם מדויקים.

רישום מקרקעין – הערת אזהרה

נקודת המוצא בנוגע להערות אזהרה, היא שכל הערה משמעותית וחשובה, אחרת לא היה צורך ברישומה. גם עם הערה מסוימת אינה מונעת את ביצוע העסקה שהנכם מבקשים לבצע, העסקה תהיה כפופה לרשום בהערת האזהרה.

בנסח הטאבו תוכלו למצוא הערות בדבר כונסי נכסים, מנהלי עזבון, רישום עיקולים של נושים ועוד. אם מדובר בבית משותף שאינו רשום בטאבו, תמצאו לרוב הערות אזהרה כלליות שאינן מתייחסות לנכסים ספציפיים בבית המשותף. לפני עסקת מקרקעין וביצוע של רישום מקרקעין, הקפידו לפנות אל מי שרשם את ההערות, או אל עורכי דין מטעמם ובדקו לאילו נכסים מתייחסות ההערות הרשומות.

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | פשיטת רגל | גירושין | תעבורה | בנקאות | רשלנות רפואית | מיסים |