סטטיסטיקות גירושין - מספר נתונים מעניינים על זוגיות ומשפחה בישראל  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

גירושין סטטיסטיקה - סטטיסטיקות על שיעורי גירושין

גירושין בישראל – סטטיסטיקה ועובדות

השינוי התפיסתי שחל העולם המערבי כולו משפיע גם על מדינת ישראל וניתן לראות את אותותיו על פי סטטיסטיקות גירושין בישראל. השינויים שמהווים השפעה על מקרי הגירושין בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט הם שינויי התפיסה לגבי מעמד האישה, השכלת נשים, העסקת נשים בתפקידי מפתח ובכלל, צמצום הימצאותה של האישה בבית ועוד.

במאמר זה נסקור את הסיבות המובילות לשינוי משמעותי זה ואת השינויים המובילים לעלייה בשיעורי גירושין בארץ.

סטטיסטיקה - גירושין: נשים משכילות מתגרשות פחות

העובדה כי נשים הולכות ומוצאות את מקומן במעגל העבודה החברתי הכללי, אינה פקטור חד ערכי לעלייה במקרי הגירושין. ניתן היה לחשוב כי עצמאות האישה בעקבות השתייכותה למעגל עבודה, גובה שכרה והעסקתה בתפקידי מפתח, תאפשר לאישה מעין "חופש בחירה" אשר יוכל להקל על החלטתה בענייני הגירושין. בפועל, השפעה זו היא אפסית.

עם זאת, אישה משכילה ובעלת תואר אקדמי, סיכוייה להתגרש נמוכים ב - 27 אחוזים מאישה אשר לא השכילה במוסד אקדמי, וזאת אף ללא השתייכות למעגל העבודה. ובכך על פי מחקרים רבים אשר נערכו ברחבי העולם נמצא כי אישה אשר למדה יותר בחייה סיכוייה להתגרש פוחתים.

בעלות על דירה ונכסים משותפים

מחקרים מראים כי אחוז המתגרשים בקרב זוגות אשר מתמהמהים בהחלטה על רכישת דירה והחליטו להעביר את זמנם בהשתכנות בדירה בשכירות גבוה יותר מבין אלו אשר החליטו לרכוש דירה משותפת. בעלות על דירה נחשבת לגורם מקשר בין בני זוג, ומורידה ביותר מ - 20 אחוז את הסיכויים להתגרש.

כמו כן, לבעלות על רכוש בכלל יש השפעה ממתנת על ההחלטה לפנות אל הליך גירושין בליווי עורכי דין וניתן לומר בזהירות כי ככל שירבו בני הזוג לחלוק ברכוש יקטנו סיכוייהם לבקר ברבנות.

סטטיסטיקה – גירושין: מאפיינים דמוגרפים

מחקרים מוכיחים כי מאפיינים דמוגרפים משפיעים על הסיכויים להתגרש. לצורך העניין, ליהודים יש יותר סיכוי להתגרש כקבוצה דמוגרפית משאר העולם, כאשר לנשים היהודיות הסיכוי גבוה ב 26%. 

מבחינת המוצא, בחברה הישראלית, לילידי מדינת ישראל הסיכויים להתגרש הם הנמוכים ביותר לעומת יוצאי ברית המועצות אשר להם הסיכויים הגבוהים ביותר להתגרש, היות ומחקרים ברחבי העולם הוכיחו כי גירושין לאחר הגירה הם בעלי שכיחות גבוהה אשר נובעים מקשיי הקליטה במדינה הזרה, קשיים כלכליים כתוצאה מהמעבר, תנאים חברתיים ובעיות דומות.

וותק בנישואין וסדר הנישואין

הוותק בנישואין הוכיח את עצמו באופן די חד משמעי כמחזק בין בני זוג  נשואים וככל שהזמן חולף כך קטנים הסיכויים של בני הזוג להגיע למעמד של גירושין. ניתן להתייחס אל הוותק בנישואין כאל השקעתם המשותפת של בני הזוג בכדי לשמר את מערכת הנישואין ביניהם.

בעניין סדר הנישואין, לבני זוג אשר נמצאים במצב של נישואין חוזרים יש סיכוי כפול להתגרש, היות והם נושאים עמם תכונות המכוונות לגירושין ממערכת היחסים הקודמת. מחקרים מראים גם כן כי אחוז המתגרשים בקרב ילדים להורים גרושים הוא גבוה באופן חד משמעי משל ילדים למשפחות שלמות.

אחד הגורמים הנוספים אשר על פי סטטיסטיקות גירושין מקטינים במידה רבה את הסיכוי להתגרש הוא מספר הילדים במשפחה כמובן, עובדה אשר משנה את כל פני התמונה כאשר מגיעים למצב בו עליהם לשקול את צעדיהם ובפרט כאשר מדובר בילדים קטנים.

לפנייה אל עורכי דין וקבלת סיוע משפטי בתחום דיני משפחה וגירושין לחץ כאן: גירושין

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | גירושין | דיני עבודה | מקרקעין | רשלנות רפואית | פשיטת רגל | בנקאות |