נפגעת בתאונת דרכים? קרא על הפיצויים שתוכל לתבוע במידה ונגרמו לך נזקי גוף  
אינדקס עורכי דין
חיפוש באינדקס
אינדקס עורכי דין אודות האינדקס הוספת עורך דין הערכת נזק מאמרים יצירת קשר
לקבלת יעוץ משפטי מיידי מלא את פרטיך בטופס הבא:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה: שלח

פיצויים בגין נזקי גוף עקב תאונת דרכים

פיצויים בגין נזקי גוף לנפגעי תאונות דרכים

למרבה הצער, לבד מהנזק האדיר שגורמות תאונות דרכים לרכוש, הן פוגעות לא אחת גם בחיי אדם - לעיתים מדובר בפציעה קלה, אך לא אחת הנזק עולה לכדי נכות ובחלק מהמקרים מסתיים האירוע במוות.

נזקי גוף עקב תאונות דרכים מזכים את הנפגעים בקבלת פיצוי כספי, אך תביעת הפיצויים אינה הליך פשוט. 

לפיכך, מומלץ מאד לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין המתמחה בתחום ובנוסף, קיימים מספר היבטים שחשוב לתת עליהם את הדעת על מנת להגדיל את הסיכויים לזכות בפיצוי הולם.

אלה נזקי גוף הינם ברי פיצוי?

ראשית, חשוב להבין את מהות הנזקים בגינם ניתן לתבוע פיצוי כספי.

כאשר מדובר בנזקי גוף, ניתן לחלק אותם לשני סוגים - נזקים ממוניים ונזקים שאינם ממוניים.

נזקים ממוניים

את הטענות בדבר נזקים מסוג זה קל יותר לבסס ולבית המשפט מדדים ברורים בכל הנוגע לסכום הכספי בו יש לפצות את הנפגעים.

בהקשר זה, ניתן למנות בין השאר את ראשי הנזק הבאים:

הוצאות עבור טיפולים רפואיים - טיפולים שמטרתם לשקם את מצבו הבריאותי של הנפגע, ניתוחים, תרופות ואשפוז בבית חולים.

הוצאות בגין עזרת הזולת והוצאות סיעוד - כאשר הנפגע נמצא במצב סיעודי זמני או פרמננטי ונזקק לאשפוז במוסד סיעודי או לטיפול על ידי עובד סיעודי.

החזר הוצאות סיוע הניתן על ידי קרובי משפחה - כאשר קרובי משפחתו של הנפגע מטפלים בו  ניתן לתבוע על כך פיצוי במסגרת ראש נזק נפרד.

הוצאות בגין נסיעות מיוחדות - תשלומים אשר נדרשו עקב נזקי הגוף שנגרמו בתאונה, נסיעות לטיפולים רפואיים ובדיקות וכן הוצאות לצורך התאמת רכב או נסיעות במוניות כאשר הנפגע סובל ממגבלה פיסית שאינה מאפשרת לו להתנייד בקלות.

הוצאות התאמת דיור - במקרים בהם הנפגע סובל מנכות שאינה מאפשרת לו להמשיך להתגורר בתנאים בהם חי קודם לתאונת הדרכים, לדוגמא, כאשר עקב התאונה הוא נדרש לגור בדירה צמודת קרקע או בדירה בבניין עם מעלית.

פיצוי בגין אובדן ימי עבודה - כאשר הנפגע נאלץ להיעדר מעבודתו לצורך טיפולים רפואיים בעקבות התאונה, תקופת אשפוז בבית חולים או במרכז שיקומי אחרי התאונה וכדומה.

פגיעה ביכולת ההשתכרות - כאשר נזקי הגוף עולים לכדי נכות הפוגעת ביכולת ההשתכרות העתידית של התובע. כלומר, במקרים בהם הנפגע לא יוכל להמשיך ולעבוד במשרה ובתנאים בהם הועסק קודם לתאונה וכעת יהיה עליו לעבוד בהיקף מצומצם יותר ובהתאם לכך להרוויח פחות כסף או לא לעבוד כלל.

נזקים שאינם ממוניים

בקטגוריה זו נכללים פיצויים בגין נזקים של סבל, כאב ואובדן הנאות החיים.

נזקים מסוג זה הינם קשים יותר להוכחה, שכן כאב או סבל של אדם הם דבר אינדיבידואלי ויחסי.

אולם, ניתן לבסס טענות אלה על ידי הצגת ההבדלים שחלו בחייו של הנפגע מאז קרות התאונה ולתמוך אותן בחוות דעת מטעם מומחה מתחום בריאות הנפש.

את מי תובעים בגין נזקי גוף?

החוק במדינת ישראל מחייב כל נהג ברכישת ביטוח חובה, אשר נועד לכסות נזקי גוף שעשויים להיגרם לנהג, לנוסעים האחרים ברכב או להולכי רגל עקב השימוש ברכב.

כלומר, תביעת הפיצויים תוגש נגד החברה המבטחת ובמקרים של תאונת "פגע וברח" ניתן לתבוע את קרנית - הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

חשוב מאוד לתעד במדויק את כל הפרטים הנוגעים לאירוע התאונה עצמו, לרכבים ולנהגים המעורבים.

בנוסף, יש לוודא כי קיים תיעוד רפואי לכל הנזקים שנגרמו לכם ולאסוף קבלות ומסמכים המעידים על כל ההוצאות שהוצאתם בעקבות התאונה.

תחום נזקי גוף הינו תחום משפטי מרתק, המשלב בין עולם המשפט לעולם הרפואה ודורש מעורכי הדין העוסקים בו בקיאות והתמצאות בשניהם.

לפיכך, קיימת חשיבות לבחירה מושכלת של בא הכוח אשר ייצג אתכם בתביעה - ניסיונו והיקף הידע בתחום ספציפי זה של עורך דין תאונות דרכים שתבחרו, יכריעו בכל הנוגע לסיכוייכם לקבל פיצוי כספי הולם.

 

נתקל בקשיים בגביית הפיצוי מחברת הביטוח? קרא על נסיבות בהן חברת הביטוח עשויה לסרב לשלם פיצויים לנפגעי תאונת דרכים, במאמר המלא.

 

גולש/ת יקר/ה - אם חיפשת עורך דין לכל מטרה הגעת למקום הנכון!

אינדקס עורכי דין - צעד משפטי חכם מציע לכל גולש את המאגר המשפטי הגדול בישראל. האתר מחולק לפי תחומים משפטיים שונים ובכל נושא רשימה מפורטת של משרדי עורכי דין מכל רחבי המדינה, המתמחים באחד מתחומי המשפט הרבים.

גלישה נעימה!

אינדקס עורכי דין מציע לכל עורך דין חשיפה בפני אלפי גולשים הזקוקים ליעוץ ויצוג משפטי. פתיחת כרטיס עו"ד מפורט כוללת: הצגת תחומי התמחות, פרטי המשרד, עורכי הדין המועסקים, נסיון, לקוחות, פרטים ליצירת קשר מיידי, תמונות ועוד!

 

לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות פרסום כרטיס לקוח ומודעות טקסט בכל עמוד שתרצה באתר:

זקוק לעצה דחופה של עורכי דין? יש לך בעיה משפטית?

כנס כעת לפורום המשפטי ולאחר הרשמה קצרה, תקבל חוות דעת של עורכי דין מובילים, בתחומים משפטיים מגוונים כגון: דיני משפחה, תעבורה, נזיקין, קניין רוחני, זכויות יוצרים, נדלן, חוזים, דיני עבודה, הוצל"פ ועוד!

פורומים: גירושין ומשפחה | זכויות עובדים | רשלנות רפואית | תאונות דרכים ונזקי גוף


כל הזכויות שמורות ל-Law Index 2007
קידום עורכי דין | שותפים | מפת האתר | אינדקס | עורכי דין | עורך דין פלילי | מיסים | זכויות יוצרים | תאונות דרכים | הוצאה לפועל | פשיטת רגל |